imagine_reprezentativa_5032

Casa Albă lansează un site despre COVID unde sunt criticați Fauci, Biden și OMS

Casa Albă lansează un site despre COVID în care sunt criticate autoritățile din timpul pandemiei

Potrivit informațiilor oferite de Mediafax, Casa Albă a lansat un nou site intitulat “COVID.GOP”, prin care critică modul în care oficiali precum Anthony Fauci, actualul președinte Joe Biden și Organizația Mondială a Sănătății (OMS) au gestionat pandemia de COVID-19. Site-ul include citate, videoclipuri și postări din social media în care sunt evidențiate, în viziunea inițiatorilor, greșelile și inconsecvențele în răspunsul autorităților la criza sanitară.

Pagina conține de asemenea declarații controversate și predicții care nu s-au confirmat, formulate de oficiali importanți în perioada pandemiei. Administrația americană susține că scopul principal al site-ului este de a documenta aceste aspecte și de a oferi o imagine alternativă asupra modului în care a fost gestionat COVID-19.

Criticile sunt formulate într-un context politic, întrucât democrații sunt prezentați în mod repetat ca principalii responsabili pentru politicile contestate, inclusiv închideri economice și măsuri de prevenție. Platforma este lansată în apropierea campaniei electorale și este parte a strategiei republicane de a atrage atenția asupra acțiunilor executivului și autorităților globale în perioada crizei sanitare.

Citește mai mult

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Copertă
Radio 90 Hit
Se aude bine!
www.90hit.ro